Aparat spieniający IZOLER II SP jest przeznaczony do przetwarzania żywic poliuretanowych. Doskonale nadaje się do izolacji zbiorników, rurociągów, spoinowania i uszczelniania dużych elementów budowlanych. Może też być stosowany do produkcji kształtek . Po wyposażeniu w ogrzewacze może być używany do natrysku. Aparat zbudowany jest z nurnikowych pomp nisko i wysokociśnieniowych, napędzanych pneumatycznie, które podają przetwarzane surowce z pojemników (beczek) do głowicy (pistoletu), gdzie są hydrodynamicznie mieszane i wyrzucane przez dyszę. Rama przystosowana jest do transportu , układ kół pozwala ją łatwo przemieszczać lub wciągać po ścianie.

Naszym atutem jest bardzo wysoka trwałość uszczelnień pomp ciśnieniowych minimum 2 lata, w maszynach w ciągłym ruchu pracują już 5-ty rok. Maszyna Izoler II SP posiada unikalny mechanizm naszej konstrukcji, pozwalający na regulację stosunku dozowania składników w zakresie od 1:1 do 1:1,6 (objętościowo) a po wymianie jednej pompy zakres wzrasta do 1:2,6(objętościowo) mechanizm nie zwiększa wymiarów maszyny.

Prosta budowa aparatu oraz możliwość pracy metodą wylewu, a także natrysku sprawia, że jest to urządzenie niezawodne i wszechstronne. Polska cena nie oznacza gorszej jakości. Gwarantujemy techniczne możliwości równe lub większe od odpowiedników maszyn wiodących producentów światowych oraz znacznie mniejszy koszt eksplatacji. 24h serwis na telefon zawiera doradztwo w zakresie wdrażania nowych technologii i właściwego przetwarzania składników. W cenie maszyny jest dowóz do klienta i szkolenie połączone z uruchomieniem produkcji, zapłata następuje po odbiorze maszyny.Gwarantujemy “wieczny” dostęp do części zamiennych i w razie potrzeby modernizację wraz z postępem technicznym.

Dane techniczne:

Stosunek komponentów przetwarzanego systemu 1:(1-1,6) objętościowo
1:(1,6-2,6) objętościowo*
Zasilanie – sprężone powietrze 0,5 MPa
Zasilanie prądem ~3x400V/16A
Moc ogrzewaczy 2×3,2 kW
Długość węża do głowicy 15-90 mb.
Max. ciśnienie robocze cieczy 12 MPa
Min. temperatura otoczenia podczas pracy 10oC
Max. temperatura otoczenia podczas pracy 30oC
Waga (wersja podstawowa bez węży) 108 kg
Wymiary (wysokość x szerokość x długość) 108x60x65 cm