Specyfikacja Techniczna
Maksymalna wydajność: 4 kg/min
Max. ciśnienie znamionowe: 200 kgf/cm2 (19,7 MPa)
Moc grzewcza: 12 Kw
Moc grzewcza węża: 3 Kw
Zasilanie: 26 amps 3×400+n V 50/60 Hz
52 amps 3x230V 50/60 Hz
67 amps 1×400+N V 50/60 Hz
Waga: 125 kg
Wymiary: 1055 mm x 540 mm x 550 m

 

Charakterystyka i funkcje
Nowa napędzana powietrzem jednostka dozująca Evolution G-125A/G-200A jest spójnie zaprojektowanym i zaawansowanym urządzeniem dostosowanym specjalnie do natryskiwania pianek poliuretanowych (G-125A), polimoczników i powłok poliuretanowych (G-200A). Łatwy dostęp do paneli sterowania wszystkich komponentów upraszcza kontrolę i znacznie skraca prace konserwacyjne.

Główny system grzewczy
Główny system grzewczy składa się z 2 niezależnych bloków grzewczych. Każdy blok zawiera po 4 elementy grzewcze o mocy 1250W (1500W w G-200A) dające łączną moc grzewczą bloku na poziomie 5000W (6000W w G-200A). W skład bloku wchodzi także układ kontroli i bezpieczeństwa niezbędny dla prawidłowej i niezawodnej pracy systemu. Dzięki specjalnemu projektowy układu grzewczego możliwe jest uzyskanie temperatury wyższej o 40?C. Pozwala to na uzyskanie temperatury pracy na poziomie 90?C w warunkach normalnych.

System grzewczy węża
W systemie grzewczym węża został użyty transformator separacyjny o mocy 3000W pozwalający na ogrzanie do 93m węża. System grzewczy węża zawiera innowacyjny system podgrzewania, w którym miedziany element rezystancyjny jest jednorodnie rozłożony dookoła węża. Pozwala to dokładne i równomierne kontrolowanie temperatury materiału oraz uniknięcie powstawania obszarów skupienia ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnie produkowanych węży.

Panel sterowania
Panel sterowania składa się z ekranu dotykowego wyposażonego w specjalne oprogramowanie ułatwiające wybór i konfigurację wszystkich parametrów pracy w szybki i prosty sposób. Wyrafinowany system alarmowy ostrzega o każdym błędzie w procesie aby zapewnić prawidłowe rozprowadzanie materiału. Dodatkowo system jest wyposażony w czujnik podłączenia fazy, dzięki czemu można uniknąć kosztownych napraw spowodowanych przez nieprawidłowe podłączenie jednostki dozującej do źródła zasilania elektrycznego.

Pompy dozujące
Pompy dozujące są wyprodukowane z hartowanego aluminium o wysokiej twardości. Specjalna obróbka zmniejsza współczynnik tarcia, zapewnia wysoki stopień nasmarowania i zwiększa odporność na zużycie. System wspólnego prowadzenia zapewnia stabilność pracy gwarantującą właściwe ułożenie grupy pomp i wydłużającą żywotność uszczelek.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEasy Spray GAMA
Następny artykułEvolution G-250H GAMA

1 KOMENTARZ