Honter

Natryskiwana izolacja piankowa na bazie wodnej Foam-Lok?500 stanowi barierę powietrzną i w całości wypełnia wszelkie szczeliny i niedostępne miejsca. Jej właściwości izolacyjne są lepsze niż w powszechnie stosowanych materiałach izolacyjnych jak wełna mineralna lub celuloza. Foam-Lok?500 może uszczelnić i wypełnić wszystkie drobne pęknięcia i szczeliny, co jest praktycznie niemożliwe przy zastosowaniu klasycznych materiałów izolacyjnych. Foam-Lok?500 dobrze przylega do większości materiałów budowlanych i stanowi ciągłą barierę przed utratą ciepła przez cały okres żywotności budynku.

Natryskiwana izolacja piankowa Foam-Lok?500o otwartej strukturze komórek jest znacznie lżejsza (8,41 kg/m3). Dzięki mniejszej gęstości potrzeba mniej materiału, w ten sposób struktura otwarta jest tańszym wariantem. Otwarta struktura tworzona jest przez otwarte komórki o wartości współczynnika przewodzenia ciepła ? = 0,0346 [W/(m.K)]. Natryskiwana izolacja piankowa o otwartej strukturze komórek ma nadzwyczajne właściwości cieplno-izolacyjne w porównaniu z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi. Otwarta struktura pianki jest znakomitym wyborem w przypadkach, gdy nie kładzie się nacisku na końcową grubość izolacji. Kolejną znaczącą cechą charakterystyczną są nadzwyczajne właściwości w zakresie izolacji dźwięku oraz niski ciężar objętościowy = mniejsze obciążenie konstrukcji.

Ważną cechą w porównaniu z ?klasycznymi? składanymi izolacjami cieplnymi, np. z wełny mineralnej, jest zwartość natryskiwanej warstwy bez przerw łączeniowych, ponadto wysoki opór dyfuzyjny, dzięki czemu nie zawsze występuje konieczność stosowania folii paroizolacyjnych, wykorzystywanych w przypadku powszechnie dostępnych materiałów do izolacji cieplnej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpór cieplny
Następny artykułNatrysk izolacji ?