silikonowa farba dachowa

Silikonowa farba dachowa

ENDURIS

Wielu z nas boryka się z rozwiązaniem problemów hydroizolacyjnych naszych dachów, tarasy i innych elementów wymagających szczelności. Obok szeregu produktów do wykonywania tego typów zabezpieczeń znajdziemy silikonowe powłoki dachowe.

Jednym z liderów wśród producentów tego typu produktów jest firma GE właściciel marki Momentive producenta skutecznej i prostej w aplikacji silikonowej powłoki zabezpieczającej.

Polska firma Forres Sp Z o.o. jest oficjalnym partnerem i dystrybutorem silikonowych produktów hydro izolacyjnych w Polsce.

To produkty które mogą być aplikowane w sposób ręczny (wałek , pędzel ) lub natryskowo z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn.

Bezszwowa, stabilna i efektywna energetycznie powłoka może znacząco zwiększyć spodziewaną długość życia dachu opóźniając potrzebę zastosowania drogich i czasochłonnych projektów remontowych.

 

Silikon jest wytrzymały i elastyczny. W przeciwieństwie do akrylu, poliolefiny, asfaltu i węglowych łańcuchów polimerowych, silikon jest całkowicie odporny na działanie promieni UV, zapewniając długoterminową ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i atmosferycznymi. Cały system powłoki dachowej GE zrobiony jest w 100% z silikonu. Dzięki temu może się rozszerzać i wiązać w jednolitym tempie, co pomaga zapobiec przeciekom, które mogę skutkować gniciem drewna, czy powstawaniem pleśni, grzybów lub rdzy. Powłoka silikonowa w kolorze białym dodatkowo odbija światło słoneczne, co pozwala na lepszą kontrolę temperatury wewnątrz budynku.

Odnawiaj z pewnością siebie

 

Silikon zachowuje stabilność, elastyczność i pozostaje praktycznie nienaruszony poprzez dzienne i sezonowe ekstrema temperaturowe. Wraz ze starzeniem się produktu nie kruszeje i nie twardnieje. System GE Enduris zapewnia wyjątkową i długotrwałą wydajność.

 • Zbierająca się woda
  Podczas gdy powłoki akrylowe zawodzą w miejscach łączeń, penetracji i na krawędziach, szczególnie w miejscach zbierania się wody, powłoka Enduris pozostaje nienaruszona
 • Koszt cyklu życia
  Aplikacje jednowarstwowe i nie wymagające zastosowania podkładu gruntującego cechują się efektywnością kosztową procesu instalacji. Jednakże długoterminowa wytrzymałość promuje rozwiązania, które są tańsze w przeliczeniu na długość ich użytkowania.
 • Oszczędność energetyczna
  Oszczędność energetyczna, w porównaniu z czarnym dachem, może dochodzić do 35% na kosztach chłodzenia w lecie. Powłoki GE Enduris zachowują parametry kolorystyczne i odbić światła poprzez zastosowanie polimerów silikonowych odpornych na działanie promieni UV.
 • Pełna kompatybilność
  Poprzez użycie w 100% składników silikonowych, które są chemicznie i adhezyjnie kompatybilne, Enduris zapobiega powstawaniu przecieków, pleśni, rdzy i gniciu drewna.
 • Najwyższa rozciągliwość
  Poprzez zachowanie elastyczności w całym okresie użytkowania budynku, niezależnie od dziennych i sezonowych temperatur, ten system oferuje najwyższą rozciągliwość materiału zarówno początkową, jak i po latach użytkowania.

 

 

Odnowienie praktycznie dowolnego istniejącego typu dachu

 

System powłoki dachowej GE Enduris jest odpowiedni do zastosowania na większości struktur dachowych włączając w to:

 • Jednowarstwowe membrany (folie termoplastyczne, EPDM, PCV)
 • Pokrycia asfaltowe i z papy bitumicznej
 • Dachy metalowe
 • Dachy betonowe
 • Pianę

W celu przeprowadzenia aplikacji na innych pokryciach dachowych należy to z nami skonsultować. biuro@forres.pl

Silikonowa farba dachowa Enduris może być wykorzystywana na wszelkiego rodzaju podłoża, zarówno betonowe, stalowe, jak i bitumiczne. Bez względu na wielkość inwestycji hydroizolację dachu nie można oprzeć na położeniu (natryśnięciu) tylko i wyłącznie powłoki silikonowej. Wykorzystanie i technologię należy skonsultować z dystrybutorem w celu udzielenia gwarancji.

Z powodzeniem może być wykorzystywana do zabezpieczeń dachów wykonanych z piany poliuretanowej zamknięto komórkowej.