Firma TEREX powstała w 1990 roku. Początkowo specjalizowała się w dociepleniach budynków metodą lekką ? mokrą. Jednakże docieplenie ścian pionowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej , modernizacje węzłów ciepłowniczych nie kończy procesu termorenowacji . Bardzo często pozostają niedocieplone stropodachy, mające niebagatelny udział w stratach ciepła ( w budynkach do pięciu kondygnacji nawet do 35 %). W związku z tym od 1999 roku rozszerzyliśmy zakres usług o metodę blow – in czyli wdmuchiwanie sypkich materiałów izolacyjnych tz. wełny granulowanej i styropianu w stropodachy i ściany szczelinowe.

Posiadamy autoryzacje firm ISOVER  ,URSA  , PAROC ,  GUARDIAN oraz certyfikat ROCKWOOL. Od 2001 firma TEREX produkuje maszyny do wdmuchiwania sypkich materiałów izolacyjnych typu ADW. Maszyny posiadają rekomendacje firmy PAROC, producenta wełny. Do końca 2011 roku wyprodukowaliśmy ponad 200 maszyn, które pracują nie tylko w Polsce ale też w innych krajach Europy.

Praca na własnych maszynach pozwala nam je cały czas udoskonalać i przystosowywać do zmieniających się potrzeb rynku czego efektem są nowe modele maszyn przeznaczone do natrysku na mokro o oznaczeniu ADW 2012.
Nowe maszyny o wysokim stopniu niezawodności pozwoliły nam rozszerzyć zakres prowadzonych prac o natryski ogniochronne i ciepłochronne na mokro.

Poprzez natryski ogniochronne możemy zabezpieczać konstrukcje stalowe o profilach otwartych i zamkniętych , blachę trapezową , konstrukcje żelbetowe , stropy ceramiczne. Natomiast natryski na mokro ciepłochronne są dopełnieniem procesu termomodernizacji  poprzez docieplenie stropów piwnicznych i garażowych wewnątrz budynków.

W latach 2007-2010 firma TEREX produkowała materiał izolacyjny CELTER tz. granulat  celulozowy do dociepleń  stropodachów , ścian szkieletowych itp. metodą wdmuchiwania. Doświadczenia zdobyte na tym polu pozwoliły nam na opracowanie linii produkcyjnej własnej konstrukcji .Nawiążemy współpracę z firmami zainteresowanymi jej zakupem .

Wykonujemy również docieplenia stropów i ścian od wewnątrz i na zewnątrz metodą natrysku sztywnej pianki poliuretanowej PUR. Zajmujemy się również natryskami pianki na inne elementy budynków oraz wykonujemy prace nietypowe

Firma TEREX jest dystrybutorem firm ISOVER  ,URSA,  PAROC , GUARDIAN oraz ROCKWOOL.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIzolacje Gerlach
Następny artykułAgropian