basf 150lat

Największy koncern chemiczny na świecie, niemiecki BASF świętuje 150-lecie swojej działalności. Tematem przewodnim obchodów w Polsce jest idea inteligentnej energii. W trakcie roku jubileuszowego BASF Polska promuje to zagadnienie m.in. podczas licznych konferencji chemicznych i gospodarczych. Poprzez tego typu zaangażowanie firma pragnie pokazać, w jaki sposób jednocześnie użytkować i oszczędzać energię – nie tylko w przemyśle, ale również w codziennym życiu.

– Edukacja jest początkiem wszystkiego! Jeśli nie będziemy myśleć o naszych najmłodszych i o przyszłości chemii, to za 50 lat nic już z niej nie zostanie – powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Firma zawarła na kolejnych sześć lat – do 2021 roku ? porozumienie o kontynuowaniu działalności wspólnego laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik. Pokazując młodym ludziom bardziej zabawną stronę chemii i nauk ścisłych zorganizowano także konkurs “Bohaterowie przyszłości”. BASF był również partnerem konkursu dla naukowców FAMELAB.