Od ponad 30 lat kontynuujemy prace nad udoskonalaniem naszych produktów tak, by stanowiły one doskonałe rozwiązanie w coraz ważniejszej kwestii oszczędnego użytkowania energii. SEALECTION 500, Agribalance, HEATLOK SOY i wiele innych profesjonalnych wyrobów naszego autorstwa wytwarzane są w licznych zakładach produkcyjnych położonych na terenie amerykańskiego miasta Arlington w stanie Teksas. Nasza działalność jest korzystna dla kondycji gospodarczej dzięki opracowywaniu budowlanych materiałów energooszczędnych mających zastosowanie na całym świecie.

Stosowanie produktów Demilec do izolacji domów i innych budynków wpływa na zwiększenie ich sprawności energetycznej wskutek wysokich wartości R, zapewniając szczelną barierę powietrzną.

Jako firma przykładamy dużą wagę do aspektów ekologicznych w procesie wytwarzania naszych produktów ? korzystamy z materiałów w postaci surowców pozyskanych z recyklingu oraz surowców wtórnych naturalnych dostępnych na rynku. Dla przykładu, jako składnika do wytworzenia piany zamknięto-komórkowej HEATLOK SOY użyliśmy przeszło 12 milionów przetworzonych plastikowych butelek. Z kolei w przypadku SEALECTION 500, pianki o strukturze otwarto-komórkowej, wyłącznym środkiem spieniającym jest woda. Także przy innych produktach, z linii SEALECTION Agribalance oraz HEATLOK SOY, korzystamy z jednych z najbardziej odnawialnych surowców naturalnych.

W związku z dynamicznym rozwojem technologii natryskowej, wzrosła ryzyko oszustów podszywających się pod znane i cenione marki.  W związku z tym bardzo ważne jest sprawdzenie lokalizacji i pochodzenia produktów. Aby nie trafić na produkty “prawie” amerykańskie należy upewnić się o fizycznym istnieniu fabryk z których pochodzą. Dobry narzędziem jest w tym wypadku street view gdzie bez ruszania się z domu można ocenić wiarygodność produktów, które są oferowane przez wykonawców i dystrybutorów.