albert e50

Sprężarka śrubowa Albert E50

zbiornik 270 l z osuszczem ziębniczym

 

 

Kompresory śrubowe elektryczne z napędem bezpośrednim to idealne rozwiązanie nie tylko do maszyn do natrysku pian poliuretanowych ale wszelkiego rodzaj innych prac wymagających niezawodnej sprężarki.

Specjalna konfiguracja pozwala na pracę z reaktorami pneumatycznymi. W przypadku zainteresowania kompresorem do takich maszyn jak A25 prosimy o kontakt z biurem.

 

Kompresory Atmos ALBERT przeznaczone do zastosowań profesjonalnych, oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza, w segmencie 4 – 11 kW. Występują w wersji ALBERT, Albert Vario . Dzięki niewielkim rozmiarom znajdują one zastosowanie w warsztatach i lakierniach samochodowych, w warsztatach stolarskich przy produkcji mebli, przy obróbce metalu, oraz w innych gałęziach przemysłu takich jak przetwórstwo, budownictwo, kopalnie.

ALBERT E.

Przy stosunkowo niewielkiej mocy silników elektrycznych wykorzystano produkowane przez ATMOS Chrast, s. r. o. wydajne bloki śrubowe B100 o niskiej prędkości obrotowej. Zas­tosowanie napędu bezpośredniego i silnika elektrycznego Siemens z zapasem mocy zwiększyło niezawodność kompresora i wydłużyło żywotność elementów ruchomych.

Sprężarki śrubowe z serii ALBERT posiadają niezwykle bogatą ofertę wariantową. Możliwy jest dobór ciśnienia, oraz sze­roka gama wyposażenia dodatkowego – różne pojemności zbiorników ciśnieniowych, kompresor na nogach, zintegrowany osuszacz ziębniczy, bajpas eliminujący kondensat (w za­leżności od modelu, niezależny licznik motogodzin.

Użyte do produkcji kompresorów części wiodących producentów (silniki Siemens, przetwornice częstotliwości Danfoss, sterowniki Logik , zawory ssące Atmos R1, itd.) w połączeniu z dobrze dopasowanymi osuszaczami ziębniczymi, gwarantuje produktom ATMOS długoletnią żywotność, oraz bezawaryjną pracę. Opatentowane przez firmę pro­gramy ATMOS Care System zabezpieczają kompresory przed uszkodzeniami mechanicznymi odłączając urządzenie w razie wykrycia awarii, zużycia filtrów itp.

 

ALBERT Vario Zmienoobrotowe

 

Kompresory z przetwornicą częstotliwości. Przetwornica Vario daje możliwość regulowania wydajności kompresora zależnie od zapotrzebowania poprzez płynną zmianę obrotów silnika i bloku śrubowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu moc i wydajność urządzenia jest optymalnie wykorzystana co też przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu do kompresorów, które nie posiadają przetwornicy Vario.

Kompresory ALBERT w wersji Vario uruchamiane są poprzez tzw. miękki start – SOFT START. Oznacza to mniejsze obciążenie sieci elektrycznej podczas uruchamiania silnika elektry­cznego kompresora. Rozwiązanie to przydatne jest szczególnie w mniejszych zakładach, ponieważ zmniejsza koszt budowy instalacji elektrycznej i nie obciąża jej. Sprężarka zmienno-obrotowa oferuje od 15 do 33% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu z analogicznej wielkości sprężarką stało-obrotową. Dodatkowym atutem jest utrzymywanie w sieci stałego ciśnienia na zadanym poziomie z minimalną odchyłką rzędu 0,2 bar.

Najważniejsze cechy kompresorów Atmos serii ALBERT:

 • Zakres mocy: 4 – 11kW
 • Wydajność: 0,5 ? 1,85 m3/min
 • Oszczędności energii – silnik elektryczny SIEMENS z zapasem mocy,
 • Wysoka wydajność – blok śrubowy B100 produkcji Atmos Chrast, s. r. o.
 • Napęd bezpośredni – niezawodność
 • Niskoobrotowy blok śrubowy B100 – dłuższa żywotność (do 80000 godzin)
 • Zoptymalizowany system chłodzenia
 • SOFT START – miękki start. Nie obciąża sieci elektrycznej przy uruchamianiu
 • ALBERT Vario – regulacja wydajności poprzez płynne sterowanie obrotami s
 • Zbiornik ciśnieniowy – dostępne pojemności 270 i 500 litrów
 • Osuszacz powietrza – możliwość zamontowania na sprężarce
 • ATMOS Care System i unikalny system zabezpieczający kompresor przed uszkodzeniem

– Max. ciśnienie 8 bar

Wydajność 1,0 m3 / min

– Silnik o mocy 5,5 kW

1455 obr / 1min

– napęd bezpośredni

– zbiornik 270 L

– osuszacz ziębniczy

Hałas bez obudowy 68 dB

– Kolor zielony

– Cena ?LOCO fabryka- dzwoń 506 303 333

Gwarancja

– 24 miesięcy lub 6000 godzin pracy