Firma Synthesia Technology Europe prowadzi promocję lekkiej piany otwartokomórkowej Poliuretan Spray S-OC-006, której średnia gęstość wynosi 7kg/m3. Poniższej prezentujemy opublikowane w dniu 18.07.2019 r. case study izolacji budynku mieszkalnego ze wydajnością na poziomie 278 m2 na 20 cm grubości.

Realizacja aplikacji piany poliuretanowej na strop i poddasze budynku mieszkalnego.

Użyty system: Poliuretan Spray S-OC-006
Miejsce aplikacji: woj. wielkopolskieCzas
realizacji: 2dni, czerwiec2019r.

W czerwcu 2019 roku Firma POWERLUK z Osieka wykonała izolację pianą otwartokomórkową domu jednorodzinnego. Obiekt został przygotowany do aplikacji piany: wszelkie prace mokre (tynki, wylewki) zostały zakończone w minionym roku, a więźba dachowa posiadała wilgotność zgodną z zaleceniami producenta. W budynku zostały zastosowane najlepsze materiały izolacyjne (okna, drzwi, styropian), a dodatkowo zastosowano system rekuperacyjny nawiewno-wywiewny. Inwestor zlecił izolację stropu od dołu oraz poddasza użytkowego materiałem, który będzie izolował ciepło, a zarazem tłumił hałas. Został zaproponowany materiał firmy Synthesia Technology Europe :Poliuretan Spray S-OC-006o średniej gęstości 7 kg/m3. Materiał izolacyjny jest zgodny z normą EN 14315-1, i posiada współczynnik pochłaniania dźwięków na poziomie 0,5, oraz lambdę starzeniową na poziomie 0,038 (W/mK). Wyniki badań laboratoryjnych lambdy, wykonanych bezpośrednio po natrysku -wykazują wartość 0,03585 (W/mK), co oznacza,że piana praktycznie nie zmienia swoich właściwości izolacyjny w bardzo długim okresie czasu.

Zgodnie z ustaleniami z inwestorem, cała powierzchnia 310 m2miała być pokryta pianą o grubości minimum 20 cm.

Podczas jednej z robót w minionych latach mieliśmy niemiłą sytuację. Chcąc pójść na rękę inwestorowi przychyliliśmy się do jego prośby, aby tryskać pianę do 20 cm grubości. Zależało mu na tym, ponieważ tak zostały przygotowane haki (esy) pod ruszt pod płyty GK, a nie chciał wycinać w pianie, aby zamontować profile. Niestety podczas odbioru kierownika budowy wystąpiły komplikacje, ponieważ zwrócono nam uwagę, że w jednym miejscu jest 18 cm, w drugim 19 cm. Co prawda średnia grubość wynosiła 20 cm, nie pomogło odniesienie do normy EN14315-2. Musieliśmy dotrysnąć kolejną warstwę -dodatkowy dzień pracy i większe zużycie materiału. Od tego zdarzenia, spisując umowę na np. 20 cm jest to dla nas wartość minimalna izolacji.Łukasz Tomczak, właściciel firmy POWERLUK

W tym wypadku powierzchnia była łatwo dostępna: płaski strop teriva, oraz dwuspadowy dach z wykuszem (pełne deskowanie). Podczas tej realizacji firma POWERLUK pobiła absolutny rekord wydajności, uzyskując 278 m2 z jednego zestawu!

Przy trudnych realizacjach gdzie człowiek stoi na jednej nodze na rusztowaniu, patrzy tylko, aby zapianować przestrzeń. W tym wypadku mieliśmy bardzo wdzięczną powierzchnię. Jak zawsze liczyliśmy metry natryśniętej piany ?sprawdzamy w ten sposób rzeczywistą wydajność zestawu, oraz sprawność urządzenia dozującego. Nikt się nie spodziewał, że będzie to prawie 280 m2! To najwięcej spośród wszystkich materiałów, które aplikowaliśmy.

Link do strony dostawcy systemu: www.synte.pl
Link do profilu na facebooku: www.facebook.com/synthesiainternacional.polska
Link do strony wykonawcy usługi: www.powerluk.pl
Karty Produktów oraz realizacje: http://www.synte.pl/strefa-wykonawcy/

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem produktem, promocja cenowa została przedłużona do końca września 2019 r. Więcej szczegółów znajdą Państwo w dziale handlowym +48 730 507 380, polska@synthesia.com lub na synte.pl.
Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami: