Piana otwarto komórkowa do ?

Jednym z produktów poliuretanowych dostępnych na Polskim rynku jest piana otwarto komórkowa, stosowana praktycznie przez wszystkich wykonawców z branży PU.

To system znajdujący zastosowanie najczęściej do izolacji poddaszy, ścian działowych lub zewnętrznych przy izolacji od wewnętrznej strony budynku.

Ilość dostępnych produktów na rynku przyprawia o mały zawrót głowy. Otóż mamy dostępne produkty z rodzimego rynku wszystkich producentów PCC Prodex, Polychem System, Purinova jak też Ultrapur jak również produkty dystrybuowane z zagranicy w tym Demilec, Lapolla, Icynenne, Covestro, Soudal, TotoChemical.

Najważniejszą kwestią przy wyborze produktu jest sprawdzenie dostępnej dokumentacji produktu i weryfikację fabryki z którego pochodzi. Nie polecamy produktów, których pochodzenie nie jest określone bez względu na marketing w jaki są ubrany.

Wzrost zainteresowania produktami poliuretanowymi powoduje chęć szybkiego wzbogacenia się przez niektóre firmy oferujące produkty nieznanego pochodzenia, a wiadomo, że niektóre produkty nie są zalecane do wykorzystania w budynkach mieszkalnych.

Niestety są również produkty pochodzenia daleko wschodniego, które nie mają certyfikatów na wykorzystanie równie w budynkach gospodarczych.

Aby świadomie wybrać produkt prosimy o kontakt bezpośrednio z producentem  w celu weryfikacji oryginalności produktów.

Piana otwarto komórkowa z powodzeniem trafia na nasze poddasza zastępując materiały włókniste i inne wykorzystywane do tej pory. Wielu producentów zaleca  po nałożeniu piany OK zastosowanie foli paroizolacyjnej po wykonaniu natrysku i przed wykonaniem zabudowy GK. Szczególnie jest to ważne w pomieszczeniach o  nadmiernej produkcji wilgoci takich jak kuchnie, łazienki,  itp.

Piana OK z powodzeniem może być wykorzystywana do izolacji ścian wewnętrznych w celu separacji akustycznych. Ma ona również zastosowanie przy izolacji ścian zewnętrznych np w budownictwie szkieletowym oczywiście przy wykonywaniu izolacji od wewnętrznej strony budynku.

Wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z więźbą długo sezonowaną lub prefabrykowaną, stalową możemy wykorzystać pianę zamknięto komórkową posiadająca zarówno lepsze właściwości termoizolacyjne jak i cieszącą się walorami hydroizolacyjnymi.

piana zamknięto komórkowa